KLIMATYZACJA

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli nie znajdziesz interesującej Cię odpowiedzi, napisz lub zadzwoń. Chętnie odpowiemy na wszelkie niejasności i pytania.

Ile czasu zajmuje montaż klimatyzatora?

Czas montażu systemu klimatyzacji uzależniony jest głównie od stopnia skomplikowania instalacji i jej lokalizacji. Należy przy tym brać pod uwagę czynniki zewnętrzne (użycie podnośnika), warunki atmosferyczne oraz sam rodzaj montowanego systemu klimatyzacji.

Czy wymiana układu klimatyzacji na nowy wymusza wymianę wszystkich jego elementów?

Jeżeli masz starą klimatyzację i chcesz ją wymienić na nowszy model ze względów estetycznych czy też nowych technologii może się okazać że będziesz musiał wymienić także orurowanie i przewody elektryczne ponieważ, istniejące mogą się okazać w złym stanie technicznym. Jeżeli natomiast będą dobre i nowy klimatyzator będzie miał takie same przekroje rur i przewodów elektrycznych, to będziesz mógł je zostawić i wymienić tylko same urządzenia. Nie mniej jednak jeżeli orurowanie ma ponad kilka lat zalecamy je też wymienić, ponieważ może być już bardzo zanieczyszczone.

Czy można zdalnie obsługiwać klimatyzator?

Większość klimatyzatorów dostępnych obecnie na rynku wyposażonych jest w moduł WiFi. Moduł ten umożliwia połączenie naszej klimatyzacji z domową siecią a następnie sterować nią zdalnie. Zdalnie czyli z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji na naszym telefonie. Do dyspozycji otrzymujemy możliwość włączania/wyłączania, zmniejszania/zwiększania temperatury, stworzenia w pełnie zautomatyzowanego harmonogramu pracy klimatyzacji.

Czy warto kupić klimatyzator przenośny?

Tylko w sytuacji kiedy nie mamy możliwości zamontowania klimatyzacji tradycyjnej. Zazwyczaj Konserwator zabytków, spółdzielnia lub wspólnota nie wydaje zgodny na instalację jednostki zewnętrznej. Klimatyzator przenośny, będzie tu jedynym rozwiązaniem, zgodnym z literą prawa -  jego działanie i umiejscowienie nie ingeruje w konstrukcję budynku.

Czy mogę sam zamontować klimatyzator?

Nie możesz. Do wykonywania tego typu instalacji wymagane są odpowiednie pozwolenia i certyfikaty. Możesz natomiast kupić od nas samo urządzenie. Warunkiem jest, złożenie oświadczenia wraz z niezbędnymi danymi podmiotu, który będzie wykonywał dla Ciebie montaż zakupionego urządzenia.

Jak często należy serwisować klimatyzację?

Minimum jeden raz w roku, o ile producent nie zaleci inaczej. Zwiększenie częstotliwości serwisów klimatyzacji jest konieczne gdy warunki w jakich urządzenie pracuje są bardzo specyficzne, np. powietrze jest zakurzone lub zapylone.

Alergia i klimatyzacja           

Nowoczesne filtry stosowane w urządzeniach klimatyzacyjnych gwarantują czyste i świeże powietrze. Wychwytują one bardzo małe cząstki pyłu, bakterie, grzyby i drobnoustroje, pozostawiając zdrowe i czyste powietrze. Stosowane są: filtry z jonami srebra odpowiadającego za niszczenie bakterii oraz zapobieganie rozwojowi drobnoustrojów takich jak wirusy czy grzyby; filtry o wysokiej gęstości, które dzięki unikalnej konstrukcji wyłapują z powietrza cząsteczki kurzu oraz inne szkodliwe substancje, mogące być przyczyną wielu chorób dróg oddechowych; filtry BIOHEPA skutecznie zatrzymujce 99% cząstek pyłu i bakterii o rozmiarze 0,3 μm oraz do 95% cząstek od 0,1 do 0,3 μm, w tym komórki grzybów i część wirusów; filtry ZIMNOKATALITYCZNE eliminujce substancje chemiczne, takie jak tlenek węgla, siarkowodór, amoniak, benzen i formaldehydy.

Jak obliczyć jaką moc klimatyzatora potrzebuję?

Jest wiele czynników, które wpływają na dobór mocy klimatyzatora. Zostaw to profesjonalistom, a my bezpłatnie  wykonamy wizję lokalną i dobierzemy urządzenia dostosowane do Twoich potrzeb i portfela. Przygotuj podstawowe informacje takie jak: powierzchnia pomieszczenia, wysokość, wymiary okien i usytuowanie względem stron Świata, rodzaj i ilość kondygnacji, ile osób przebywa w pomieszczeniu oraz jak jest izolowany budynek. Zastanów się czy chcesz również ogrzewać powierzchnię.

Czym jest technologia inwerterowa w klimatyzacji?

Inwerterowa technologia w urządzeniach klimatyzacyjnych wpływa na zmniejszenie zużycia prądu, co wiąże się z obniżeniem kosztów chłodzenia pomieszczeń. Jej zastosowanie przekłada się na cichą pracę urządzenia oraz szybsze osiągnięcie pożądanej temperatury powietrza. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych i odpornych na wysokie ciśnienie materiałów, sprężarki w klimatyzatorach są przez to wyjątkowo niezawodne.

Czy klimatyzacja może być elementem inteligentnego budynku?

Tak. Warunkiem jest to, aby system klimatyzacji komunikował się odpowiednim interfejsem z systemem inteligentnego budynku. Takie rozwiązanie pozwala nam sterować klimatyzacją, rekuperacją i innymi urządzeniami z jednej aplikacji którą dostarcza twój inteligentny budynek lub apartament. Rozwiązania takie znajdziesz w klimatyzacjach znanych na rynku marek.

Klimatyzator a fotowoltaika

Klimatyzacja w połączeniu z fotowoltaiką jest doskonałym rozwiązaniem. Energia wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne może zaspokoić zapotrzebowanie na moc potrzebną do schłodzenia pomieszczeń.

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ

STARVAC
Klimatyzacja Wentylacja Pompy ciepła

91-342 Łódź, ul. Zbąszyńska 4 lok. 22

+48 603 37 00 73 (biuro) +48 42 237 33 73 (biuro) +48 573 67 73 78 (serwis)

biuro@starvac.pl

serwis@starvac.pl

Na skróty

Strona główna

O nas

Oferta

Kontakt

Dane rejestrowe firmy

MP-MEDIA Sabina Staruch

95-100 Zgierz, ul. Kontrewers 12 A

NIP: 8661589560

REGON: ​101310337

IBAN: PL 88 1050 1461 1000 0097 2154 3206

Kod BIC SWIFT: ​INGBPLPW